PRO RODIČE předškoláků 5-7 let.

Nástroj pro cílený
a efektivní domácí
rozvoj předškoláků.

Rozpoznáváme dovednosti
dítěte a cílíme na jejich rozvoj

 • Bonusové
  e-hry

  Můžete vyzkoušet hry zaměřené na podporu dovedností potřebných pro nástup do školy.

 • Informace
  o klíčových
  oblastech

  Dozvíte se, jaké oblasti vývoje jsou pro Vaše dítě v předškolním období klíčové a proč.

 • Rodičovská
  diagnostika

  Zjistíte aktuální úroveň dovedností Vašeho dítěte a oblastí, které potřebuje podpořit.

 • Vysvětlující videa
  o vývoji dětí

  Poznání potřeb Vašeho dítěte prohloubíte pomocí videí, v nichž odborníci vysvětlují a ukazují, co a proč je pro Vaše dítě v předškolním věku důležité.

 • Propojení s MŠ

  Získáte přístup k výsledkům pedagogické diagnostiky Vašeho dítěte, se kterými pracují v mateřské školce.

 • Rozvojové
  materiály

  Díky iSophi můžete dítě cíleně podpořit pomocí systematického Portfolia předškoláka, získáte i doporučení na domácí rozvojové aktivity.

 • Bonusové
  e-hry

  Můžete vyzkoušet hry zaměřené na podporu dovedností potřebných pro nástup do školy.

 • Informace
  o klíčových
  oblastech

  Dozvíte se, jaké oblasti vývoje jsou pro Vaše dítě v předškolním období klíčové a proč.

 • Rodičovská
  diagnostika

  Zjistíte aktuální úroveň dovedností Vašeho dítěte a oblastí, které potřebuje podpořit.

 • Vysvětlující videa
  o vývoji dětí

  Poznání potřeb Vašeho dítěte prohloubíte pomocí videí, v nichž odborníci vysvětlují a ukazují, co a proč je pro Vaše dítě v předškolním věku důležité.

 • Propojení s MŠ

  Získáte přístup k výsledkům pedagogické diagnostiky Vašeho dítěte, se kterými pracují v mateřské školce.

 • Rozvojové
  materiály

  Díky iSophi můžete dítě cíleně podpořit pomocí systematického Portfolia předškoláka, získáte i doporučení na domácí rozvojové aktivity.

Podporujeme spokojené
a úspěšné zahájení
školní docházky

Jak iSophi R pomůže
Vašemu dítěti?

 • Rozšíří dovednosti a znalosti získané ve školce.
 • Zaměří se na individuální potřeby.
 • Připraví na spokojený a úspěšný vstup do školy.

Vyzkoušet zdarma

Jak iSophi R pomáhá
rodičům?

 • Zjistí skutečné potřeby dítěte.
 • Nabídne konkrétní možnosti podpory.
 • Ušetří čas spojený s výběrem a zajišťováním vzdělávacích materiálů.
 • Zefektivní spolupráci s mateřskou školkou.

Vyzkoušet zdarma

 1. Identifikace
  silných a slabých stránek dítěte
 2. Cílený
  rozvoj
 3. Odborné rady
  pro rodiče
 • Zábavná forma

  Člověk je hravý tvor. Zábava a hra nás dělá aktivnějšími a veselejšími. Navíc při nich můžeme ledacos natrénovat, aniž by to byla nuda nebo trápení. Proto chceme, aby v „eRku“ (iSophi R) bylo zábavy hodně, aby příprava na školu nebyla ani nuda, ani trápení.

 • Cílená příprava

  Pokud chceme něco umět (třeba nakreslit rovnou čáru), musíme to trénovat. Připravujeme-li se cíleně, je výsledek mnohem lepší. Pokud víme „jak“ trénovat, a jaké postupné krůčky „v tréninku“ dělat, pravděpodobnost toho, že novou dovednost zvládneme, je veliká.  Musíme znát CÍL a POSTUPné kroky, které k němu vedou.

 • Účinný rozvoj

  Podporujeme stabilní rozvoj dětského potenciálu. Snažíme se, aby děti postupně zvládaly činnosti, úkoly, které je čekají ve škole, a rozvíjely dovednosti, jež budou dobrým základem pro jejich školní dny.

Jak nástroj
iSophi funguje?

iSophi R je Vaším odborným průvodcem a rádcem při cílené a efektivní podpoře Vašeho předškoláka. Nejprve pomůže zjistit silné a slabé stránky dítěte pomocí tzv. „rodičovské diagnostiky”. Na základě výsledků zvolíte oblast, kterou chcete u dítěte podporovat a trénovat.

Můžete také využít vysvětlující videa, rozvojové portfolio předškoláka (systematicky zpracované pracovní listy), vhodné rozvojové aktivity a také e-hry. Rozvojové materiály a aktivity jsou doporučovány v návaznosti na potřeby Vašeho dítěte. Jeho individuální podpora je tak mnohem efektivnější.

Používá-li Vaše školka diagnostiku iSophi, můžete s ní iSophi R propojit a získat přístup k výsledkům školní připravenosti Vašeho dítěte.

Vyzkoušet zdarma

Přednosti iSophi R

Diagnostika směrem
ke školní připravenosti

Základem cílené a efektivní podpory je poznání individuálních potřeb dítěte. K jejich zjištění slouží výsledky tzv. diagnostiky.

Předností nástroje iSophi R je kombinace dvou zdrojů informací a sice výstupů z „rodičovské diagnostiky“ s výstupy z diagnostiky pedagogické. Ta je prováděna v mateřských školkách.

Rodičovská diagnostika pokrývá 14 oblastí důležitých pro úspěšný start školní docházky a vytvořena byla společně s odborníky z Univerzity Karlovy. Výsledky se automaticky vyhodnotí a zobrazí oblasti, v nichž je dítě dobré podpořit. Je žádoucí, aby rodiče tyto výsledky zpřístupnili učitelům.

Pedagogové naopak využívají ve školkách diagnostiku pedagogickou. Princip je stejný – učitelé identifikují, na jakých dovednostech je potřeba začít intenzivněji pracovat.  Výsledky diagnostiky pedagogové v optimálním případě sdílí s rodiči, aby i ti měli možnost dítě podporovat a ledacos mu tak usnadnit.

Sdílení diagnostických informací z rodiny a ze školy je průlomem ve vzájemné spolupráci a vede k efektivnější podpoře dětí.

Orientace rodičů
v tématu

I pro Vás rodiče je vhodné seznámení se s konceptem školní připravenosti a jejími jednotlivými oblastmi.

Dozvíte se, co by dítě při nástupu do školy mělo zvládat, jaká rizika z podcenění přípravy vyplývají, kdy a jak se mohou projevit. Informace jsou pro usnadnění předkládány nejen ve formě textové, ale také prostřednictvím krátkých videí a audionahrávek.

Systematické
roztřídění materiálů

Vhodné materiály a aktivity nemusíte složitě hledat.

Nástroj iSophi R Vám v návaznosti na rodičovskou diagnostiku nabídne konkrétní způsoby podpory Vašeho dítěte, které pak ještě můžete doplnit doporučeními pedagogů z Vaší školky. Získáváte tak kombinaci cíleně zaměřených vzdělávacích materiálů v přiměřené náročnosti.

Široká nabídka
aktivit

Nástroj domácí podpory iSophi R je nástrojem komplexním.

Zahrnuje rodičovskou diagnostiku, systematicky uspořádaná videa, portfolio předškoláka (soubor pracovních sešitů pro přípravu na školu), seznam doporučených aktivit a také e-hry pro předškoláky. Materiály a rozvojové aktivity jsou doporučovány v návaznosti na výsledky rodičovské diagnostiky.

Elektronická
dostupnost

K nástroji můžete přistupovat z pohodlí domova z různých zařízení (PC, tablet, chytrý telefon).

Není vyžadována složitá instalace, systém není náročný na objem dat. Nástroj lze navíc propojit se systémem iSophi používaným v MŠ.

Uživatelské
pohodlí

Veškeré informace jsou Vám prostřednictvím našeho nástroje přístupné na jednom místě.

Ovládání je intuitivní a přizpůsobené požadavkům domácí přípravy. Doporučené materiály nemusíte vyhledávat v dalších zdrojích, nemusíte dokupovat knihy či pracovní listy.

Kolik to stojí?

ZdarmaDalší PREMIUMPředchozí
E-knihy pro výchovu dětí ("10 zlatých klíčů k výchově"
a "Aby nám spolu bylo dobře aneb nápady k výchově dětí")
Základní vysvětlení oblastí rozvoje
Set ukázkových vzdělávacích materiálů
Propojení s MŠ – sdílení výsledků pedagogické diagnostiky *
Rodičovská diagnostika ZÁKLADNÍ KOMPLET
Videa s komentářem psychologů a speciálních pedagogů
Portfolio Předškoláka
Rozvojové tipy na doma
Interaktivní e-hry
Licence 6 měsíců --- 790 Kč
Licence 12 měsíců --- 1 390 Kč
* pokud školka využívá systém iSophi, zobrazí se výsledky
Vašeho dítěte zjišťované v MŠ
Vyzkoušet zdarma Koupit iSophi R
 • Zeptejte se ve Vaší školce, zda využívá diagnostiku iSophi a zda má pro rodiče zvýhodněný přístup do iSophi R.

 • Pro školky

Reference

 • Rodičům eRko nabízí srozumitelný a názorný přehled všech oblastí školní zralosti a připravenosti, konkrétní náměty pro práci s dítětem. Z pohledu pedagoga vidím přínos v tom, že si rodiče mohou udělat představu o předškolním vzdělávání a o jeho důležitosti. Rodiče mají možnost vidět vše zblízka, podrobněji, v souvislostech, pochopit význam některých činností - „pouhého hraní”. Vidí, CO dělat, čeho si všímat – PROČ to je důležité a dozví se, JAK na to. Za mě velice přínosné a potřebné. Aplikace je i uživatelsky pěkná a přehledná.

  Bc Šárka Jílková, ředitelka MŠ Žatec

 • Nástroj iSophi R mi doporučila učitelka z naší školky. Nejvíce na něm oceňuji, že mi pomohl ověřit si, jak na tom mé dítě opravdu je a na co se zaměřit. Užitečné pro mne bylo množství cvičení a aktivit.

  Petra K., rodič

 • Nástroj iSophi R jsem si pořídila na základě doporučení naší MŠ. Mezi hlavní přednosti řadím rodičovskou diagnostiku, propojení nástroje se školkou, edukační hry a také hezké pracovní listy. Mého syna nejvíce baví online-hry. Nástroj bych určitě doporučila i ostatním rodičům.

  Simona B., rodič

O nás

Nástroj iSophi R vytvořila společnosti iSophi Education s.r.o. na základě spolupráce s Pedagogicko-psychologickou poradnou STEP s.r.o. Na vývoji dále spolupracovali odborníci z Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze (úprava a testování rodičovské diagnostiky) a z Psychologického ústavu AV ČR (psychometrická analýza rodičovské diagnostiky).

Společnost iSophi se specializuje na diagnostické a vzdělávací nástroje při zjišťování a rozvoji potenciálu dětí ve věku 3 až 10 let. Více informací můžete najít na www.isophi.cz.

 • Mgr. Simona Pekárková, Ph.D., CPsychol.

  Ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny STEP s.r.o., psycholožka, speciální pedagožka

  Řadu let se věnuje podpoře vzdělávání dětí a mládeže se specifickými vzdělávacími potřebami. Pracovala jako psycholožka a speciální pedagožka ve speciálně-pedagogickém centru a pedagogicko-psychologické poradně. Dlouhodobě pracovala s třídními kolektivy a učitelskými sbory na řešení třídních konfliktů a šikany. Spoluzaložila společnost iSophi zabývající se efektivním využíváním nových technologií ve vzdělávání. Připravuje projekty zaměřené na zvyšování kompetencí učitelů a asistentů pedagoga. Je spoluautorkou několika publikací, výzkumů a odborných článků. Lektoruje semináře a workshopy z oblasti psychologie a speciální pedagogiky. Terapeuticky pracuje s dětmi i celými rodinami. Absolvovala pětiletý psychoterapeutický výcvik v systemické rodinné terapii. Má zkušenosti s prací školního psychologa. V posledních letech se věnuje vytváření a realizaci diagnostických a rozvojových materiálů a nástrojů pro děti. Od roku 2015 je členem Britské psychologické společnosti a účastní se mezinárodních projektů zaměřených na předškolní vzdělávání. Od roku 2022 přednáší na katedře psychologie Univerzity Karlovy v Praze.

 • Mgr. et Mgr. Martina Švandová, Ph.D.

  jednatelka Pedagogicko-psychologické poradny STEP s.r.o., psycholožka, speciální pedagožka

  Dlouhodobě se zaměřuje na problematiku speciálních vzdělávacích potřeb dětí předškolního a školního věku. Pracovala jako psycholožka ve speciální mateřské škole, v centru pro děti s kombinovanými vadami a pedagogicko-psychologické poradně. Podílela se na realizaci několika projektů zacílených na rozvoj učitelských sborů škol a vzdělávání asistentů pedagoga. V současné době se věnuje psychologickému poradenství, vede nápravná cvičení pro dyslektiky, kurzy předškolní přípravy. Dětskou psychologii a speciální pedagogiku rovněž vyučovala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V posledních letech se věnuje vytváření a realizaci diagnostických a rozvojových materiálů a nástrojů pro děti, je autorkou publikací zaměřených na rozvoj kompetencí předškolních dětí. Od roku 2022 přednáší na katedře psychologie Univerzity Karlovy v Praze.

Máte dotaz?

Neváhejte nás kontaktovat.

  Kontaktní formulář

  Zákaznická podpora
  8 – 16 hod

  Telefon:
  +420 770 178 961

  Email:
  info@isophi.cz
   

  Adresa

  iSophi Education s.r.o.
  Máchova 2180/15, 120 00 Praha 2
  IČO: 07228350
  DIČ: CZ07228350

  Korespondenční adresa:
  Jana Palacha 1620, 272 01 Kladno